BRAZÍLIE Jabuti

Kód: 116
315 Kč 274 Kč bez DPH
Vyprodáno

Další z Vinhalových skvostů, které jsou daleko od profilu běžné brazilské kávy. Sám Vinhal tento lot nazval jako „tropické ovoce“. Díky dvojité fermentaci a suchému zpracování můžete cítit grep, borůvkový džem a tmavé bobule.

Detailní informace

4 roky na trhu
Pražíme pro vás
už čtyři roky skvělou kávu
Dodání
Doprava zdarma
při objednávce nad 1000 Kč/43 euro
Dárek zdarma
Dárek zdarma
při objednávce víc jak 2 kg kávy
Odesílání do 48 hodin
Odesíláme do 48 hodin
od objednání kamkoliv

Detailní popis produktu

 

Minulý rok jsme od Rafaela měli kávu nazvanou Brazílie Bonbon a protože vám tak chutnala, tak jsme od něj opět rádi vzali další skvělý lot. Jmenuje se Jabuti, což je odvozené od rostliny nazvané jabuticaba, která plodí velké bobule podobné borůvkám. Sám Rafael nazval tento lot jako „jabuticaba jam“ neboli džem z jabuticaby.

Tento lot odrůdy CATUCAÍ 2SL je zpracován metodou dvojité fermentace a naturálně. Po mechanickém sběru a vytřídění pomocí floatingu byly kávové třešně fermentovány 36 hodin aerobně „nasucho“. Tedy v celých třešních volně na vzduchu. Pak, aby teplota příliš nevzrostla, byla káva prudce zchlazena studenou vodou – proběhl tzv. termální šok. Následovala druhá fermentace – po dobu 122 hodin byly třešně fermentovány anaerobně a taktéž bez vody. Po této době přišel na řadu další termální šok, odstředění a sušení po dobu 25 dní.

Něco o farmě a farmáři

Káva pochází od farmáře Rafaela Vinhala, který vlastní dvě farmy Fazenda Estrela a Fazenda Recanto a rád experimentuje při zpracování kávy.

Historii rodiny Vinhal spojenou s kávou začalo Rafaelovým dědečkem Seu Zico nebo prostě panem Zicoem v sedmdesátých letech. Byl velmi charismatický a laskavý. Byl to on, kdo vlastníma rukama tehdy zasadil první kávová semínka. A z nich mohla vyrůst dnešní rodinná firma Vinhal Cafés Artesanais. Vinhalovi od roku 2007 pěstují výběrovou kávu a od tohoto roku se víc soustředí na kvalitu a certifikaci kávy.
“Pěstujeme kávu na farmách Fazenda Estrela a Fazenda Recanto, dvou nemovitostech v Serra do Salitre v oblasti Cerrado Mineiro. V průběhu let jsme získali certifikaci Rainforest Alliance, 4C a Certifica Minas a přijali jsme ty nejlepší postupy v souladu se zásadami udržitelnosti a respektu k lidem a životnímu prostředí. Jsme rodinný podnik a každý, kdo pro nás pracuje, kávě naprosto propadl. Jsme také členy brazilské asociace výběrové kávy (BSCA).”
 
Pražíme kávu 3x týdně, takže se k vám dostane vždy čerstvě upražená. Pražíme vlastní kávu už od roku 2019 v Silůvkách na Moravě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Druh: 100% arabica
Země původu: Brazílie
Zpracování: Experimentální – dvakrát fermentované naturální
Chuťový profil: Grep, Borůvkový džem, Tmavé bobule
Farma: Fazenda Estrela a Fazenda Recanto
Oblast: Cerrado Mineiro
Odrůda: Catucaí 2SL
Nadm. výška: 960 – 1040 m n. m.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: