Pomerančový sen z Kolumbie

Kód: 306/251
255 Kč 228 Kč bez DPH
Vyprodáno
Váha
Pražení ?
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Mletí
Možnosti doručení

Káva byla vyprodána, už není skladem.

Pomeranč a grep je to, co vás v této kávě okouzlí nejvíc, společně s dochutí raw kakaa. Šťavnatá kolumbijská káva s plným tělem, která na začátku prosince 2023 dorazila do ČR, takže supr fresh. 

Detailní informace

4 roky na trhu
Pražíme pro vás
už čtyři roky skvělou kávu
Dodání
Doprava zdarma
při objednávce nad 1000 Kč/43 euro
Dárek zdarma
Dárek zdarma
při objednávce víc jak 2 kg kávy
Odesílání do 48 hodin
Odesíláme do 48 hodin
od objednání kamkoliv

Detailní popis produktu

Farma: La Correa
Oblast: Bruselas, Huila
Odrůda: caturra, colombia
Nadm. výška: 1750 m n. m.
Sklizeň: 2023
Importér: Chicas Industry

O FARMÁŘI

 
Oliverio je velice milý pán, farmář celým svým srdcem, je velmi pohostinný a obětavý a k farmaření vede i své děti. Společně se ženou, se starají o rodinný podnik a neustále zlepšují jeho kvalitu. U nás jste už mohli ochutnat několikrát kávu od jeho dcery Marisol Ñañez, naposledy úžasnou rádoby geishu. Rodina Ñañezů si zakládá na čisté precizní práci a vydělané peníze investuje buď do vzdělání svých dětí a vnoučat nebo do zlepšování infrastruktury a procesů na farmě. Farma se postupně rozrůstá, kdy si rodina Ñañezů postupně hraje s vysazováním nezvyklých odrůd káv. 
Pěstování kávy v kopcích kolem vesnice Bruselas je náročné, půda se často sesouvá a je nestabilní díky silným dešťům. Bohužel se stává, že i část farmy La Correa se může po velkém dešti sesunout do údolí spolu s kávovníky. Rodina si z toho nic nedělá a s humorem a úsměvem na tváři pracují dál.

Obecné informace o farmě

“Původně můj táta bydlel s mámou u babičky z tátovy strany, aby uživil rodinu, vycestoval za prací jako námezdník až do departamentu Putumayo. Nechával se najímat na práce spojené s pěstováním koky. Práce byla dobrá a po několika měsících řekl mojí mamince, ať se za ním i s námi, tehdy jsme byli tři sourozenci, vydá. Osm dní poté, co se s námi moje maminka přestěhovala, začala vláda pronásledovat lidi, kteří pěstovali koku a začalo bombardování. Maminka s námi utíkala a schovávala nás před letadly, které shazovaly bomby, proto se rychle rozhodla vrátit se s námi do Huila a tehdy táta koupil od jednoho ze svých bratrů čtvrt hektaru a začal na něm pěstovat kávu. Krok za krokem kupoval malé pozemky a postupně takhle nakoupil od pěti různých majitelů asi 9 ha půdy, na které máme kávu a 2 ha přírodní rezervace.”

„Díky přírodním podmínkám a kvalitě půdy, která je bohatá na živiny je naše káva charakteristická svou jemností.“
 
“Od té doby pracujeme s výběrovou kávou, udělali jsme si dobré jméno s našimi výsledky, máme kávu, která získala ocenění za svou kvalitu. Díky přírodním podmínkám a kvalitě půdy, která je bohatá na živiny, je naše káva charakteristická svou jemností a vyvážeností s tóny citrusů a květů se střední aciditou. Díky kávě můžeme žít v klidu a máme se poměrně dobře, i když práce na farmě zdaleka není lehká a jednoduchá.” – Marisol, dcera Oliveria, jedna z našich oblíbených farmářek.
 
---------------

Pražíme kávu 3x týdně, takže se k vám dostane vždy čerstvě upražená. Pražíme vlastní kávu už od roku 2019 v Silůvkách na Moravě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Druh: 100% arabica
Země původu: Kolumbie
? Pražení: Střední (espresso), Světlé (filtr)
Zpracování: Promyté
Chuťový profil: Grep, Kakao, Pomeranč

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: