KOSTARIKA Solis Cordero

Kód: 68/250 68/500 68/100 Zvolte variantu
292 Kč 554 Kč 1 078 Kč od 292 Kč 261 Kč bez DPH 495 Kč bez DPH 963 Kč bez DPH od 261 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Váha
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Mletí
Pražení

Díky honey zpracování je tato káva moc příjemně ovocná a zároveň sladká po mléčné čokoládě. A ta vůně! V Kostarice vznikají jedny z nejlepších káv a tato je toho důkazem.

Detailní informace

4 roky na trhu
Pražíme pro vás
už čtyři roky skvělou kávu
Dodání
Doprava zdarma
při objednávce nad 1000 Kč/43 euro
Dárek zdarma
Dárek zdarma
při objednávce víc jak 2 kg kávy
Odesílání do 48 hodin
Odesíláme do 48 hodin
od objednání kamkoliv

Detailní popis produktu

 

O této kávě

Tuto kávu vypěstoval Gilberth Rojas Monge na farmě Alto San Pedro. Stromy Red Catuai rostou v optimálních podmínkách v nadmořské výšce 1 850 metrů v oblasti Santos v Kostarice. Společnost Solis&Cordero Micromill založila v roce 2018 rodina Solís Cordero, aby pomohla podpořit drobné pěstitele v regionu Santos. Mlýn poskytuje řadu služeb včetně zpracování třešní, prodeje výběrové kávy do mezinárodních destinací, prodeje pražené kávy v Kostarice, poradenství v oblasti zpracování a kontroly kvality a exportních služeb. Drobným pěstitelům, kteří spolupracují se společností Solis&Cordero, mlýn pomáhá odlišit jejich kávu tím, že zachovává sledovatelnost na úrovni farmy a používá inovativní metody zpracování zaměřené na kvalitu, které kávu dále zlepšují.

Sklizeň a posklizňová činnost

Gilberth a jeho rodina ručně sbírají zralé červené třešně a dodávají je do Solis&Cordero Micromill. Při příjmu se kávové třešně zkontrolují a poté se celé v kuse 30 hodin fermentují. Následně se třešně promyjí v čisté vodě a odslupkují. Káva v pergamenu a zbývající dužina se přemístí na vyvýšená sušící lůžka. Když je káva v pergamenutéměř suchý, dokončí se sušení v mechanických sušárnách Guardiola při teplotě 45 °C.

Káva v Kostarice

Díky neúnavným inovacím, obrovskému množství kávových odrůd, rozsáhlým technickým znalostem a pozornosti věnované produkci kávy je Kostarika jednou z nejvyspělejších zemí produkujících kávu ve Střední Americe. Na vysoké kvalitě produkované kávy se podílejí také klimatické podmínky země. V zemi se nachází osm kávových oblastí: Guanacaste, West Valley, Turrialba, Valle Central (Centrální údolí), Tres Rios, Brunca, Orosi a Tarrazú, specifická část Valle Central. Kostarika se také stala světovým lídrem v oblasti sledovatelnosti a udržitelnosti produkce kávy. Devadesát procent z 50 000 pěstitelů kávy v zemi jsou drobní zemědělci a mnozí z nich dnes dodávají své třešně do "butikových" mikromlýnů, které často zpracovávají třešně podle specifikací výrobců, aby si zachovaly kvalitu jedné šarže nebo jedné farmy. Rozvoj zpracování v mikromlýnech sám o sobě prošel relativně nedávným vývojem. Před začátkem roku 2000 bylo běžné, že menší producenti dodávali své třešně do mlýnů vlastněných družstvy. S rozvojem lukrativních specializovaných trhů si stále více zemědělců začalo zřizovat mlýny na vlastních farmách, což jim umožnilo větší kontrolu nad zpracováním a větší jistotu "sledovatelnosti", která je pro rostoucí segment výběrové kávy tak důležitá. Mlýny s nadbytečnou kapacitou pak nabízely své služby sousedním zemědělcům a nabízely řadu metod zpracování malých šarží spolu s plnou sledovatelností pro pražírny a dovozce. Tento systém umožnil malým a středně velkým pěstitelům kávy v Kostarice nabízet širokou škálu diferencovaných produktů. V současné době je u výběrové  kávy z Kostariky téměř stejně pravděpodobné, že ponesou název mikromlýnu, kde byly zpracovány, stejně tak jako název pěstitelské farmy. Obvykle nejisté a suché počasí v Kostarice ztěžuje pěstování kávy. Dlouhá období sucha a nepředvídatelný vývoj počasí prakticky vyloučily možnost ekologického zemědělství. Přesto vláda i zemědělci podnikli aktivní kroky k ochraně životního prostředí. Některá z těchto omezení se promítají i do způsobů zpracování, jimiž se kostarická káva proslavila.

Pražíme kávu 3x týdně, takže se k vám dostane vždy čerstvě upražená. Pražíme vlastní kávu už od roku 2019 v Silůvkách na Moravě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva
Druh: 100% arabica
Země původu: Kostarika
? Pražení: Střední (espresso), Světlé (filtr)
Zpracování: Honey (žluté)
Chuťový profil: Žluté jablko, Švestka, Mléčná čokoláda
Farma: Alto San Pedro a mlýn Solis&Cordero
Oblast: Santa Maria de Dota v oblasti Santos
Odrůda: Červený Catuaí
Nadm. výška: 1850 m n. m.
Importér: Sucafina

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: